Повернутися до звичайного режиму
Інформація для батьків
Ви - приклад для наслідування Вашої дитини!
Інтернет сьогодні став невід'ємною частиною життя багатьох дітей, але сам по собі він ні добрий, ні поганий. Він лише інструмент, і головне - вміти його правильно використовувати.
Інтернет дає величезні можливості: спілкування, бібліотеки, музика, кіно. Але, разом з тим, містить віртуальні загрози, які можуть мати негативні наслідки в реальному житті.
За даними всеукраїнського соціологічного дослідження « Знання та ставлення українців до питання безпеки дітей в Інтернеті» (2009) більше 28 % опитаних дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям у мережі, 17 % дітей без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім'ю - місце проживання, професію і графік роботи батьків, наявність у будинку цінних речей і т.д. 22 % дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих. Близько 14 % опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн - іграх.
Як зробити так, щоб віртуальні загрози не завдавали шкоди Вашій дитині і Вашим близьким у реальному житті?
ПРО ПРАВИЛА ІНТЕРНЕТ- БЕЗПЕКИ
Пропонуємо кілька правил, які допоможуть організувати безпечне використання Інтернету у Вашій родині:
1. Не ставте комп'ютер в дитячій кімнаті. Щодня провітрюйте кімнату, де стоїть комп'ютер.
2. Придумайте і обговоріть правила користування комп'ютером та Інтернетом для всіх членів сім'ї. Пам'ятайте, що оптимальний час перебування перед комп'ютером:
для дошкільнят - не рекомендується;
для учнів 1-5 класів - не більше 20 хв.;
для учнів 7-8 класів - 20-30 хв.;
для старшокласників - 30-40 хв.
3. Встановіть на комп'ютер антивірусні програми і налаштування безпеки. Сьогодні практично всі мобільні оператори і провайдери пропонують функцію Безпечного Інтернету для ваших дітей. Наприклад, Ви можете безкоштовно встановити «Веб-фільтр Ліги безпечного Інтернету» -http://www.ligainternet.ru/proxy/. Можете встановити безкоштовний плагін для браузера Adblock Plus, який блокує настирливу спливаючу рекламу (часто непристойного характеру) .
4. Навчіться самі і навчіть дитину критично ставитися до інформації, знайденої в Мережі. Не все, що опубліковано в Інтернеті - правда. Не всі люди в житті такі, якими презентують себе в Мережі.
5. Покажіть дитині можливості Інтернету для цілеспрямованого розвитку (разом вивчайте мову, дивіться картини відомих художників, слухайте класичну музику і т.д.).
6. Домовтеся не розміщувати особисту інформацію в Інтернеті (домашня адреса, телефон, дату народження, особисті фотографії і фотографії свого будинку і т.п.).
7 . Не відкривайте файли, надіслані з підозрілих і невідомих Вам адрес.
8. Навчіться самі і навчіть дітей правильно реагувати на образливі слова чи дії в Інтернеті. Ваші слова теж можуть когось ранити.
9. Регулярно підвищуйте рівень комп'ютерної та Інтернет-грамотності.
10 . Не вимагайте від дитини того, чого самі не дотримуєтесь!
ПРО ІНТЕРНЕТ - БЕЗПЕКУ ДЛЯ БАТЬКІВ
Детальніше про те, як навчити дітей безпеці у віртуальному світі, можна дізнатися з цікавих і корисних посібників.
У посібнику для батьків «Діти в Інтернеті» Ви можете дізнатися про види Інтернет-загроз, як правильно організувати « Інтернет-життя», отримати поради по Інтернет-безпеку залежно від віку Вашої дитини, список корисних сайтів для батьків. Завантажити посібник можна за посиланням:
http://bezpeka.kyivstar.ua/f/2/materials/the_benefit_for_parents/A5_Ukrainian.pdf
ПРО ЛЮБОВ, ДІТЕЙ ТА ІНТЕРНЕТ
Ви можете чути про шкоду Інтернету і залежності. Але часто дитина занурюється у світ комп'ютерних ігор і віртуальний простір тільки тому, що йому не вистачає батьківської уваги та любові. У цьому випадку варто переглянути свій спосіб життя і ставлення до дитини.
Гарі Чепмен, автор знаменитої книги «П'ять мов любові», пише про те, що зрозумівши, якою мовою "говорить про любов" Ваша дитина, ви зможете уникнути непорозумінь з ним. Ці мови - це слова схвалення, час, подарунки, допомога і дотик . Дуже важливо говорити з дитиною на зрозумілій їй мові. Якщо, наприклад, час - це рідна мова Вашої дитини, можливо, навіть в перехідному віці йому захочеться частіше бувати з Вами. Якщо зараз Вам шкода часу для нього, не дивуйтеся, що потім він від Вас може відвернутися.

/Files/images/2014_shkola/07822069.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1082

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.