ЗНО у 2016 році

Зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію у 2016 році планується провести за зміненими правилами. Відповіднерішеннявже ухвалено Колегією Міністерства освіти і науки України і підписано міністром освіти і науки.Відповідно до рішення колегії,зовнішнє незалежне оцінюваннядля бажаючих вступити до вищих навчальних закладів буде проведено з таких навчальних предметів:української мови і літератури,історії України,математики,біології,географії,фізики,хімії,англійської,іспанської,німецької,російської,французькоїмов.Результати ЗНО з української мови і літератури, однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної освітидля всіх випускниківзагальноосвітніх та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 2016 року.Державна підсумкова атестація уформі ЗНО для випускників вищих навчальних закладівІ-ІІ рівнів акредитаціїбуде проведена з 01 до 31 березня 2016 року.Випускники загальноосвітніх навчальних закладівскладатимуть ЗНО у періодз 16 травня до 30 червня.Тівипускники, які виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладівматимуть можливість скласти тести ЗНО з біології, географії, фізики, хімії та російської мови у періодз 01 до 30 червня.Також у 2016 році плануєтьсявпровадження зовнішнього незалежного оцінювання загальних навчальних компетентностейта використання його результатів під часвступної кампанії. Такий тест при вступі до вищих навчальних закладів складатимуть випускники шкіл, які здобули середню освіту більше п’яти років тому, а також постраждалі учасники акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність та військовослужбовці, демобілізовані із зони проведення АТО.

Яким буде зовнішнє оцінювання 2016 року

Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Характеристики фактично визначають, що представлятимуть собою тестиЗНОу 2016 році.Зокрема, характеристики тестів містять інформацію про загальну кількість завдань кожного тесту, час відведений для виконання кожного тесту, форми завдань, що будуть використані при тестуванні, схеми оцінювання кожної форми завдань та тесту в цілому, інші особливості проведення ЗНО з кожного предмета.У порівнянні з минулим роком, у характеристики тестів ЗНО внесено деякі зміни.Тестова робота з хімії у 2016 році міститиме 50 завдань замість 54, при цьому час на виконання тесту не змінено. На виконання сертифікаційної роботи абітурієнтам буде відведено 150 хвилин.Істотно зміниться форма проведення тесту ЗНО з історії України. Тест складатиметься з двох рівних частин. Результат виконання завдань першої частини, які охоплюватимуть період історії України ХХ ст. - початку ХХІ ст., буде зарахований якдержавна підсумкова атестація.Друга частина завдань тесту охоплюватиме період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст. Результат виконання завдань першої та другої частини тесту (тесту в цілому) буде використовуватися абітурієнтами під часвступної кампаніїдо ВНЗ.У зв’язку з проведенням державної підсумкової атестації з математики у формі ЗНО, завдання цього тесту також умовно поділено дві частини, бали за виконання яких будуть зараховані для ДПА та вступу доВНЗ. Варто зазначити, що у 2016 році буде збільшено час на виконання тесту з математики зі 130 до 180 хвилин. При цьому кількість завдань тесту збільшено з 30 до 33.Тест з української мови зберіг загальну кількість завдань. При його виконанні абітурієнтам буде запропоновано надати відповіді на 58 завдань. Разом з тим, на розв’язання усіх завдань тесту абітурієнтам буде надано більше часу. Тестування триватиме 180 хвилин замість 150.Результат виконання частини завдань тесту ЗНО з української мови і літератури, що мають відношення до мовних завдань, будуть зараховані як державна підсумкова атестація з української мови. Результат виконання всіх завдань тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.Інші тести зовнішнього незалежного оцінювання змін не зазнали.

ОСОБЛИВОСТІ ТЕСТІВ ЗНО У 2016 РОЦІ

http://osvita.ua/test/training/

Основні засади ЗНО

Які предмети ЗНО треба буде здавати у 2016 році випускникам і тим, хто вже закінчив школу?

У 2016 році ЗНО можна буде здати з тих самих предметів, що й в 2015 році:

  • української мови та літератури,
  • математики,
  • історії України,
  • фізики,
  • хімії,
  • біології,
  • географії,
  • російської мови,
  • іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

ЗНО з української мови та літератури і математикистають однорівневими – поглиблений рівень скасовується у 2016 році.

Обов'язкові предмети ЗНО(як ДПА) для випускників шкіл 2016 року:українська мова та література,іноземна мова(одна з чотирьох, але не у форматі ЗНО, а у школах як іспит), математика або історія України (на вибір один з цих предметів). Це потрібно для отримання атестату, адже цього року ДПА у школах буде проводитись у форматі ЗНО (крім іноземної). Тим випускникам шкіл, кому для вступу необхідний результат ЗНО з іноземної, треба буде спочатку складати ДПА з іноземної, оскільки вона обов'язкова для всіх, а згодом ЗНО (у форматі 2015 року) у відведену дату у призначеному пункті проведення тестування.

Якщо комусь із випускників потрібні обидва предмети -історія та математика(скажімо, як ДПА здавати математику, але для вступу також потрібна історія) - їм варто спокійно реєструватися на обидва і здавати в зазначені дні, адже вони неодмінно будуть проводитися в різні дні. Коли та де здавати стане відомо пізніше. Наразі є лише дати складання ДПА у школах - з 5 по 30 травня 2016 року.

Для абітурієнтів, які закінчили школу раніше, потрібно буде здавати лише ті предмети ЗНО, які будуть вимагатися у вузах на вибрану спеціальність. Тобто іноземну мову не потрібно обов'язково складати тим, хто вже має атестат, і якщо цей предмет не стоїть в переліку для вибраної спеціальності. Коли складати ЗНО? На даний момент немає точної інформації, орієнтовно у червні. Дочекаймося новин.

Чи відноситься російська мова до іноземних.Тобто, чи можна здати ДПА з російської замість, наприклад, англійської. Ні (за виключенням, якщо основною іноземною в школі була російська). До іноземних мов відносяться: англійська, німецька, французька та іспанська.

Наказ

Система зовнішнього незалежного тестування діє в українській освіті вже протягом8років, але все ще вдосконалюється. Це дуже важливо для неупередженого оцінювання знань абітурієнтів.

3 липня 2015 рокув колегії Міністерстві освіти і науки прийнялирішеннящодо проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного тестування наступного року.

Висновки рішення для абітурієнтів:

1. Незалежне тестування в 2016 році буде проведено з тих самихдванадцяти предметів, що й цього року:української мови та літератури, математики, історії України, фізики, хімії, біології, географії, російської мови, а також іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

ЗНО з української та математики відбудеться з урахуванням двох рівнів складності – базового та поглибленого.

2. Результати ЗНО наступних предметів будутьзараховані як підсумкова атестаціята внесені до атестату школярів:української мови (базового рівня), історії України або математики та однієї з чотирьох іноземних мов.

3.Дати проведення ДПА вже відомі:

- для випускників вишів І-ІІ рівнів акредитації:01-31 березня 2016 року;

- для випускників шкіл:16 травня – 30 червня 2016 року.

4.Дати складання ЗНО:01-30 червня 2016 року.

В ці дати відбудеться зовнішнє оцінювання зфізики, хімії, географії, біології та російської мови. Всім бажаючим здобути відповідні сертифікати потрібно буде взяти участь уЗНОв червні.

5. Від деяких осіб, які матимуть бажання вступити до вищих навчальних закладів у 2016 роцібудуть вимагати також зовнішнє незалежне оцінювання загальних навчальних компетенцій. Іншими словами буде перевірятися здатність людини до отримання знань, та результати цього тестування будуть використовуватися під час вступної кампанії 2016 року. До таких осіб належать:

- люди, які закінчили школу більше п’яти років тому;

- постраждалі учасники Революції гідності;

- особи, які знаходилися в зоні АТО.

Кiлькiсть переглядiв: 162

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.