З цього все починалось...

13 червня 1951 року Переяслав-Хмельницька міська рада прийняла рішення № 193 ( протокол №12 ) про виділення Ярмаркової площі під забудову середньої школи. Потреба нової школи виникла у зв’язку з перерозміткою старих великих садиб, нарізкою за рахунок цього нових ділянок під приватну забудову та утворенням нових вулиць (Верхня Поляна, Нова Поляна, Ломоносова, Пушкіна, Пескова, Ярмоленка) та провулків (Нова Поляна, Луговий). Автором проекту будови школи став талановитий учень академіка В. Г. Заболотнього архітектор А. Маринченко (цей проект пізніше став типовим). У цьому ж році було розпочато будівництво. БМУ № 13 м. Переяслава-Хмельницького (виконроб – Попок Іван Михайлович) здало приміщення школи в експлуатацію у 1953 році. У рішенні виконкому Переяслав-Хмельницької ради народних депутатів №21-468 від 31.12.1953 року" Про прийом в експлуатацію приміщення школи №3, побудованого в м. Переяславі - Хмельницькому БМУ-13 вказано: " Вважати, що школа прийнята в експлуатацію з 28.11.1953 року". Навчання у школі почалося 6 грудня 1953 року.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Уже навесні 1954 р. біля школи посадили сад і парк, розпланували пришкільні ділянки. Перший директор І.М. Ткаченко згадував: "Улітку 1954 р. кожну суботу до школи приходили всі вчителі й учні, носили воду з Трубіжа. Поливали сад і всі насадження, не дали засохнути жодному деревцю". Восени цього ж року з пришкільних ділянок зібрали великий урожай різноманітних овочів.

За активну роботу в справі благоустрою школи вчителя біології Д.Т. Іващенка та групу найактивніших учнів навесні 1955 р. нагородили путівками до м. Москви на виставку досягнень народного господарства. Там усі учасники поїздки одержали медалі, а на згадку посадили біля школи ялинки, привезені з Росії. Ці дерева й досі прикрашають шкільне подвір'я.

1957 р. зі школи вийшли перші випускники з атестатами про середню освіту, четверо з них було нагороджені золотими медалями "За особливі успіхи в навчанні".

З 1974 р. директором школи став П.Ф. Дейнега - учитель математики. Він продовжив і розвинув добрі шкільні традиції в навчанні та вихованні дітей. За той час, поки Петро Федорович очолював школи (до 1984 р.), з її стін вийшло 37 випускників, нагороджених золотими медалями.

На цей період припадає розквіт художньої самодіяльності в школі. Учителем музики і співів працював М.Г. Мирвода - педагог від природи, відданий дітям усім своїм серцем. Учнівський хор "Богунія" став дипломантом республіконського конкурсу "Народні таланти".

У 1984 р. школу очолив А.А. Лоха. Не залишаючи поза увагою досягнутого колективом за роки існування школи, він піклувався також про розвиток фізкультури та спорту. У школі створили футбольну та хокейну команди, які неодноразово були переможцями міських змагань.

1989 р. директором школи призначено В.В. Репу. У школі було створено класи, в яких запроваджувалося поглиблене окремих предметів (української та іноземних мов), профільне вивчення хімії та біології. Поступово оновилася матеріально-технічна база: реконструйовано спортивну залу, введено в дію їдальню, значною мірою поповнено бібліотечні фонди, запроваджене однозмінне навчання.

З 2009 р. заклад очолює Володимир Іванович Кондусь.

Традиції школи продовжують її випускники. Коли учні, здобувши освіту, повертаються вчителями в рідні стіни, це свідчить про відданість їй. З 23 учителів, які працюють у школі, 16 - колишні її випускники.

Школа постійно крокує в ногу з життям. 18 січня 2002 р. на честь 70-річчя Київської області відкрито музей історії школи № 3.

Кiлькiсть переглядiв: 1361

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.